csarenfrdeelhuitkoplptruskes
Vážené paní učitelky, páni učitelé, žákyně a žáci! Nevíte ještě kam na školní výlet? Nabízíme Vám tip na výlet s programem v Regionu Poodří, který je připraven tak, abyste se školním výletem měli co nejméně starostí a mohli si ho doopravdy užít. Výlet je zaměřen na poznání přírody a krajiny Regionu Poodří, podané hravou formou, doplněné bezpečným sportováním a budete-li chtít i večírkem nebo posezením u ohně.

O Regionu Poodří

Region Poodří je vymezen rozlohou území jednadvaceti venkovských obcí zájmového území řeky Odry a blízkého okolí, které se sdružily s cílem tento region zvelebit a zajistit rozvoj s upřednostněním jeho přírodního a kulturního dědictví. Charakter regionu určuje jeho poloha v Moravské bráně, otevřené k severovýchodu nivou řeky Odry, která tvoří přirozenou osu regionu. Více než čtvrtinu území regionu zaujímá chráněná krajinná oblast Poodří, která je mokřadem evropského významu. Východně a západně region sousedí s dvěma přírodními parky – Podbeskydím a Oderskými vrchy. Místně region náleží k oblasti Novojičínska, které je nazýváno kulturní pokladnicí Severní Moravy, historicky pak k regionu Moravského Kravařska, oblasti se zajímavou a svébytnou tradicí. Charakteristickým a krajinářsky významným prvkem Poodří jsou rybníky, o nichž jsou dochovány zmínky již z 15. století. Stávající počet 57 rybníků se nachází na ploše o výměře 694 hektarů. Rybníky jsou soustředěny do rybničních soustav v oblasti Jistebníku Studénky a Bartošovic. Malebnost pooderské krajiny dotvářejí rozlehlé louky lemované hlavatými vrbami a prastarými duby, strouhy, tůně a jezera ve starých ramenech řeky Odry. Region Poodří poskytuje ideální podmínky pro cykloturistiku, pohodovou pěší turistiku, je vyhledáván rybáři, ornitology a hlavně milovníky přírody. Je ideálním místem pro výlety školních tříd a rodin s dětmi.

Print

Výhody výletů do Poodří

Jaké výhody má v sobě výlet naplánovaný právě do Regionu Poodří? Je vhodný pro všechny věkové kategorie, rodiny s dětmi, skupiny i jednotlivce. Nemusíte téměř nic zajišťovat, vše je připraveno a tento region má co nabídnout. Můžete si vybrat program podle svého zaměření, poskytneme Vám veškeré informace, propagační materiály a mapy. Vše je dostupné na našich informačních centrech. Zvýšený důraz je kladen zejména na bezpečí výletníků. I několikadenní výlety jsou finančně nenáročné.

Print

Ubytování v Regionu Poodří

Print

Stravování v Regionu Poodří

Region Poodří nabízí možnost stravování v místních restauracích, hospůdkách, bistrech i školních jídelnách. Kde se můžete občerstvit při své cestě Regionem Poodří, najdete v sekci Stravování, občerstvení.
Stravování lze např. zajistit pro početnější skupinu (cca. od 15 lidí) v zámku v Bartošovicích. V zámecké školní jídelně, která zajišťuje stravování  také pro místní základní školu, lze domluvit polopenzi i plnou penzi.  

 

Print

Sport v Regionu Poodří

Region Poodří je protkán zážitky, nabízí ale také mnoho různých možností sportovního vyžití. Lze využít zejména místních hřišť k zábavě, či jiných sportovních a relaxačních areálů. Nejbližší sportovní zařízení hledejte v sekci Sport.
Pokud jste právě v Bartošovicích a z Bartošovic jste již viděli vše a zbude-li Vám volná chvíle na zábavu a sport, je možno využít místní fotbalové hřiště nebo venkovní sportovní areál a nebo tělocvičnu Základní školy Bartošovice.  

Print