csarenfrdeelhuitkoplptruskes

Archív akcí

Hry bez venkovských hranic I.

1. ročník akce Regionu Poodří

V neděli 13. června 1999 kulturní komise při Obecním úřadu v Pustějově uspořádala v areálu místní Sokolovny 1. ročník zábavného odpoledne. "Hry bez venkovských hranic" za účasti soutěžících družstev v čele se starostou, resp. zástupcem starosty obcí Bartošovic, Bílova, Hladkých Životic, Kujav a družstva Pustějova I a II. Do soutěže se zapojily také děti zúčastněných obcí v pěvecké soutěži "Pustějovský slavíček" dle věkových kategorií.   Velkým potleskem a mohutným povzbuzováním byly provázeny soutěže vybraných smíšených dvojic každého obecního družstva, kteří se stali pošťáky, kominíky, skláři, hospodskými a hasiči. Přestože motto znělo: "není důležité zvítězit, ale zúčastnit se", boje v jednotlivých disciplinách byly nelítostné. Nakonec se prosadilo mládí a vítězem celého klání obcí se stalo družstvo Pustějova II.   Tato akce byla první společnou, kdy zástupci sousedních obcí a občané samotní našli způsob, jak se odreagovat od všedních starostí a problémů, společně se bavit,veselit.Nebývalý zájem o tento netradiční způsob zábavy snad vytvoří z této akce tradici. Druhý ročník těchto her se v roce 2000 uskuteční v obci Bartošovice. Těšíme se na přístí ročník Her bez venkovských hranic.  

Ing. Oldřich Usvald

Soutěže se zúčastnilo 5 obcí svazku.

První tři místa zúčastněných týmů na I. ročníku

1. místo - Pustějov II.
2. místo - Kujavy
3. místo - Hladké Životice

Print

Hry bez venkovských hranic II.

2. ročník akce Regionu Poodří A opět se přiblížilo období, kdy se konají "Hry bez venkovských hranic". Tentokrát to byl druhý ročník, který se konal 24. června 2000 v Bartošovicích. Soutěžního klání obcí regionu POODŘÍ se zúčastnilo družstvo z Bílova, Kujav, Pustějova, Hukovic a domácích Bartošovic. Starostové zbývajících 14 vesnic regionu vzdali boj předem a společné družstvo do soutěže nepřihlásili. Klání se odehrálo v těchto disciplinách: dojeníúkolem bylo nadojit v daném časovém limitu co největší množství mléka z umělého, gumového vemene pyramidazástupci družstva měli co nejrychleji převést na trakaři celkem 10 balíků slámy po 2 ks a poslední člen pak z těchto balíku vystavět předepsanou pyramidu řepapřesněji hod řepou do dálky, ale házelo se mezi nohama a zezadu sudyaneb kutálení prázdného pivního sudu na danou vzdálenost rybydvoučlenné družstvo mělo za úkol chytat holýma rukama kapry v kádi a přenášet je na určené místo vajíčkavybraný chytač měl bez újmy chytit 10 vajíček házených kolegy. A právě tato poslední disciplína zamíchala konečným pořadím, které pro obce znělo: Bartošovice Hukovice Pustějov Ale pořadí není důležité, vždyť cílem setkání bylo pobavit diváky, utužit sousedské vztahy mezi obcemi a společně strávit příjemné odpoledne. A to se i přes nepříznivé počasí podařilo. Všichni věří, že III. ročníku bude konečně přát počasí více, než předchozím. Pomyslný štafetový kolík příštích her převzala starostka obce Bílov, paní Olga Fusíková.

Print

Hry bez venkovských hranic III.

{pgslideshow id=37|width=640|height=480|delay=3000|image=L|pgslink=1}3. ročník akce Regionu Poodří

V sobotu 16. června 2001 se konalo recesní zápolení obcí Poodří a vybočilo ze zaběhnuté tradice.

Až doposud triumfovali v soutěži nazvané Hry bez venkovských hranic hostitelé. Třetí ročník, který proběhl v sobotu v Bílově, přinesl historický průlom. Zvítězilo v něm osmičlenné družstvo obce Bartošovice, jež za sebou nechalo zbývajících pět týmů.

Continue Reading

Print

Hry bez venkovských hranic VII.

7. ročník akce Regionu Poodří

11. června 2005 se v obci Suchdol nad Odrou uskutečnil další ročník Her bez venkovských hranic.
Toto zábavné odpoledne bylo organizováno ve stylu country a večer pokračoval country zábavou se skupinou SMEČKA.
Her se celkem zúčastnilo 14 členských obcí svazku, což bylo nejvíce za dobu pořádání.

Continue Reading

Print

Hry bez venkovských hranic VI.

6. ročník akce Regionu Poodří

Šestý ročník Her bez venkovských hranic se uskutečnil 12. června 2004 v obci Trnávka.

Celkem se tohoto ročníku zúčastnilo rekordních 12 družstev svazku Regionu Poodří. Jednotlivé soutěže byly vztaženy k obci a života u Trnavského rybníka.Počasí vyšlo, soutěžní atmosféra nechyběla, stejně jako různé dobroty od našich myslivců, hasičů, zahrádkářů a sokolíků.

První tři místa zúčastněných týmů VI. ročníku
1. místo - Kateřinice
2. místo - Bernartice nad Odrou
3. místo - Mošnov


Print

Hry bez venkovských hranic IX.

9. ročník akce Regionu Poodří

Dne 9. června 2007 se v Albrechtičkách, na sportovním areálu TJ Sokol, uskutečnily tradiční sportovně-recesní "Hry bez venkovských hranic".
V letošním roce se konal již devátý ročník soutěže, do které se aktivně zapojilo celkem 13 obcí svazku a to Albrechtičky, Bartošovice, Bernartice nad Odrou, Bílov, Jeseník nad Odrou, Kateřinice, Kujavy, Kunín, Mošnov, Petřvald, Skotnice, Suchdol nad Odrou, Velké Albrechtice.

Continue Reading

Print

Hry bez venkovských hranic IV.

4. ročník akce Regionu Poodří

Dne 22. června 2002 se v Kujavách v rámci "Dne obce" konalo zábavné sportovní klání.
V netradičních disciplínách osmičlenných družstev (4 ženy, 4 muži), kterého se zúčastnilo šest obcí Regionu Poodří.
První tři místa zúčastněných týmů na IV. ročníku
1. místo - Kujavy
2. místo - Bartošovice
3. místo - Suchdol nad Odrou


Print

Hry bez venkovských hranic XVI.

 

V sobotu 7. června 2014 se v areálu školního hřiště v Bernarticích nad Odrou uskutečnily tradiční sportovně-zábavné „Hry bez venkovských hranic“.

Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 17 soutěžních družstev, a sice Albrechtičky, Bartošovice, Bernartice nad Odrou, Bílov, Hladké Životice, Jeseník nad Odrou, Jistebník, Kateřinice, Kunín, Mošnov, Petřvald, Sedlnice, Skotnice, Suchdol nad Odrou, Trnávka, Velké Albrechtice a Vražné.

Obce byly rozděleny do tří soutěžních skupin A, B a C.

Osmičlenná družstva jednotlivých obcí tvořily vždy čtyři ženy a čtyři muži. Pořadatelská obec pro ně připravila osm netradičních soutěžních disciplín tematicky spjatých s tím, co je pro život v obci příznačné.

O tom svědčí názvy jednotlivých soutěží:

Na statku, Hon na srnky, Bernatské koláče, Švestky do kvasu, Trénink paměti, Hasiči v akci, Tesařská zručnost a Sokolský slet.

Jednotlivé disciplíny nebyly fyzicky příliš náročné, hlavním smyslem bylo zdravě si zasoutěžit, pobavit se a navázat nové kontakty.

Celý den všechny návštěvníky her provázelo nádherné letní počasí, které jen umocnilo příjemně strávené červnové odpoledne v obci Bernartice nad Odrou.

Výsledky soutěže XVI. ročníku Her bez venkovských hranic:

  1. místo Kateřinice
  2. místo Jeseník nad Odrou
  3. místo Bernartice nad Odrou

 

 

Print

Hry bez venkovských hranic XI.

11. ročník akce Regionu Poodří

Dne 13. června 2009 se v obci Kateřinice, ve sportovním areálu, uskutečnily tradiční sportovně-recesní "Hry bez venkovských hranic".
V letošním roce se konal již jedenáctý ročník této soutěže, do které se aktivně zapojilo celkem 14 obcí svazku a to Albrechtičky, Bartošovice, Bernartice nad Odrou, Bílov, Jeseník nad Odrou, Kateřinice, Kunín, Mošnov, Petřvald, Skotnice, Suchdol nad Odrou, Trnávka, Velké Albrechtice a obec Vražné. Také v letošním roce bylo složení soutěžících družstev 4 a 4, to znamená že každé soutěžní družstvo mělo osm členů, vždy čtyři ženy a čtyři muže.

Continue Reading

Print

Hry bez venkovských hranic X.

10. ročník akce Regionu Poodří

V letošním roce se uskuteční již 10. ročník putovní akce Regionu Poodří, tentokrát 14. června v obci Jeseník nad Odrou na sportovně rekreačním areálu TJ Slavoj.

Dne 14. června 2008 se v Jeseníku nad Odrou, ve sportovním areálu TJ Slavoj Jeseník nad Odrou, uskutečnily tradiční sportovně-recesní "Hry bez venkovských hranic".

Continue Reading

Print

Hry bez venkovských hranic VIII.


8. ročník akce Regionu Poodří

Obec Petřvald společně s Regionem Poodří uspořádala v sobotu 10. června 2006 již 8. ročník "Her bez venkovských hranic" v místní části obce, v Petřvaldíku.Hry zahájil starosta obce Petřvald Vojtěch Myška společně s pánem z Petřvaldu, který přijal pozvání a na Hry přijel na koni se svou družinou.
Sportovního klání se zúčastnilo celkem 14 smíšených desetičlenných družstev členských obcí svazku, kteří se utkali v netradičních disciplínách.

Continue Reading

Print

Hry bez venkovských hranic XVI.

V sobotu 7. června 2014 se v areálu školního hřiště v Bernarticích nad Odrou uskutečnily tradiční sportovně-zábavné „Hry bez venkovských hranic“. Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 17 soutěžních družstev, a sice Albrechtičky, Bartošovice, Bernartice nad Odrou, Bílov, Hladké Životice, Jeseník nad Odrou, Jistebník, Kateřinice, Kunín, Mošnov, Petřvald, Sedlnice, Skotnice, Suchdol nad Odrou, Trnávka, Velké Albrechtice a Vražné.

Obce byly rozděleny do tří soutěžních skupin A, B a C. Osmičlenná družstva jednotlivých obcí tvořily vždy čtyři ženy a čtyři muži. Pořadatelská obec pro ně připravila osm netradičních soutěžních disciplín tematicky spjatých s tím, co je pro život v obci příznačné.

O tom svědčí názvy jednotlivých soutěží:

Na statku, Hon na srnky, Bernatské koláče, Švestky do kvasu, Trénink paměti, Hasiči v akci, Tesařská zručnost a Sokolský slet.

Jednotlivé disciplíny nebyly fyzicky příliš náročné, hlavním smyslem bylo zdravě si zasoutěžit, pobavit se a navázat nové kontakty.

Celý den všechny návštěvníky her provázelo nádherné letní počasí, které jen umocnilo příjemně strávené červnové odpoledne v obci Bernartice nad Odrou.

Výsledky soutěže XVI. ročníku Her bez venkovských hranic:

  1. místo Kateřinice
  2. místo Jeseník nad Odrou
  3. místo Bernartice nad Odrou

Print

Hry bez venkovských hranic

Hry bez venkovských hranic je zábavné sportovní klání za účasti soutěžních družstev členských obcí Regionu Poodří v netradičních disciplínách. Pro návštěvníky je připravena podívaná plná odvázané zábavy, sportovního nasazení a chtění zvítězit. Soutěž se pořádá  každoročně a vždy v jiné sdružené obci. První sportovní klání proběhlo 13. června 1999 v Pustějově. Motto her: „Smyslem akce není vyhrát, ale zúčastnit se, pobavit se, setkat se a probrat neprobrané“.

Print

Hry bez venkovských hranic XVII. ročník

V sobotu 6. června proběhl již XVII. ročník Her bez venkovských hranic, tentokrát v obci Vražné.

Celkem se zúčastnilo z původně 17-ti přihlášených, 14 družstev z obcí svazku.

K soutěžícím disciplínám se pořadatelé nechali inspirovat z dění a života v obci. Počasí vyšlo nad očekávání, žádný úpal ani dehydrataci při takovém vedru však pořadatelé nezaregistrovali. Všichni zodpovědně dodržovali pitný režim a odpoledne si příjemně užili.

A jak to všechno dopadlo? Na prvním místě se umístila obec Kateřinice se 108 body, druhé místo obsadili soutěžící z obce  Jistebník s 94 body a třetí skončilo družstvo z Bernartic nad Odrou s 91 body. Další v pořadí byli Albrechtičky, Jeseník nad Odrou, Bartošovice, Vražné, Trnávka, Mošnov a Suchdol nad Odrou, Velké Albrechtice, Skotnice, Sedlnice a Kunín.

Print

Hry bez venkovských hranic V.

5. ročník akce Regionu Poodří

V sobotu dne 14. června 2003 proběhl v obci Velké Albrechtice již 5. ročník sportovně - recesní soutěžní odpoledne smíšených osmičlenných družstev "Her bez venkovských hranic".

Tentokrát soutěžilo celkem 8 družstev ze svazku.
Byly to obce: Albrechtičky, Bartošovice, Bílov, Kujavy, Skotnice, Suchdol nad Odrou, Trnávka a Velké Albrechtice.

Soutěžilo se jako vždy v netradičních disciplínách, které pořádající obec nachystala pro soutěžící.

Pořadí zúčastněných týmů V. ročníku
1. místo - Skotnice
2. místo - Suchdol nad Odrou
3. místo - Velké Albrechtice


Print

Podzimní pooderské rybářské slavnosti

Popis:

Je to jedna z nejvýznamnějších slavností pořádané Regionem Poodří a obcí Bartošovice v  podzimních dnech, většinou na přelomu října a listopadu. Každoročně je slavnost zahájena výlovem v brzkých ranních hodinách na místním Dolním bartošovickém rybníku. Poté se slavnost přesouvá i do zámeckých prostor, kde si můžete prohlédnout ukázky prací studentů z SSUŠ AVE ART Ostrava, výstavnickou činnost Regionu Poodří a MAS Regionu Poodří a čekají na vás i jiné atraktivity. Zámecká kuchyně nabízí v historických prostorách posezení s ochutnávkou rybích specialit. Každoročně je slavnost obohacena o doprovodný program. Také nedaleká Záchranná stanice pro volně žijící živočichy má pro své návštěvníky otevřené dveře a v pravidelných intervalech provádí skupiny zájemců.

Print